Plastový zakrývací profil PVC 40 x 40

Plastový zakrývací profil z PVC se využívá při konstrukci branek a bran. Nosný hliníkový profil branky či brány se svaří a obalí se tímto plastovým zakrývacím profilem. Výsledkem je velmi pohledná konstrukce, která je vzhledově shodná s využitými plastovými laťkami. Barevné podání zakrývacího profilu je shodné s barevným podáním plastových latěk.

Plastový zakrývací profil je možné použít i jako nosník plotových latí / plotovek. Smyslem využití tohoto profilu při konstrukci je překrytí hlav vrutů, které drží plastové laťky na nosnících.

více

Výběr barev:

Bílá
Zlatý dub
Třešeň
Ořech
Folie renolit
Palisandr

Laťky (nejčastěji z profilu 80 x 32) je možné připevnit k jakémukoliv nosníku (například stávající železná konstrukce, která je opatřena vhodnou povrchovou úpravou pro dlouhodobou životnost). Podkladové konstrukce doporučujeme žárově zinkovat a nanést na ně práškovou barvu.

Plastová lať / plotovka z materiálu PVC je dutá s vnitřním žebrováním. Vlastností této latě je dlouhodobá životnost na povětrnostních podmínkách (obsahuje UV stabilizaci tzn. nekřehne a nežloutne) a je velmi lehká. Nízká hmotnost latě je velmi důležitá pro montáž v podmínkách, kde je nutno dosáhnout co nejnižší celkové hmotnosti a dále také pro fakt nízké tepelné roztažnosti materiálu (lať z PVC na přímém slunci nemění svoji délku, alternativní produkty v podobě plných latí s tímto parametrem mají velký problém). Každou lať doporučujeme připevnit pomocí čtyř nerezových vrutů (vrtáno do žebrovaného zpevnění profilu), čímž dosáhnete velmi pevného spojení latě s nosníkem. Nerezový materiál zároveň zabrání korozi vrutů a barevnému poškození povrchu bílých plastových latí.

Duté latě je nutno opatřit pouze horní krytkou (pokud latě nejsou umístěny ve výšce – například balkón) a krytka pro latě může být rovná či oblá. Zákazníkovi je dodávána lať vždy nakrácena na míru s osazenou krytkou dle jeho výběru.

close
Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz: