Plastové ploty

Plastové ploty se na našem trhu již dlouhodobě zabydlely a nejedná se o žádnou technickou novinku. Plastové ploty, stejně jako plastová okna, jsou vyráběny z tvrzeného PVC v různých barevných provedeních. Materiál použitý na plastové ploty je opatřen UV stabilizací - materiál na přímém slunci nekřehne a barevně nebledne. Navíc materiál na plastové ploty není hořlavý. Sortiment plastové ploty zahrnuje samotné oplocení, vrata, ohradníky, zábradlí, pergoly, výplety, palubkové obklady stěn a podhledů, květináče, zahradní nábytek atd.

Plastové ploty naše společnost Stavos Chlumec n. Cidl. s. r. o. úspěšně buduje již od roku 1995 a za tu dobu jsme realizovali širokou řadu především oplocení, ale i jiných výše zmíněných výrobků po celé České republice. Většina částí použitých při výrobě plastových plotů se vyrábí v bílé barvě, část nejčastěji poptávaných (typizované plastové ploty) se vyrábí i v dalších barevných odstínech.

Zajímá Vás cenová nabídka na plastový plot? Odešlete nám vyplněný poptávkový formulář pro nezávaznou nabídku.

Rádi Vám nabídneme naše plastové ploty a další služby s nimi související. Neváhejte nás kontaktovat.

10 důvodů proč si zvolit právě plastový plot

Plastové ploty nejsou žádnou horkou novinkou a na trhu jsou již poměrně dlouhou dobu (naše firma je montuje již od roku 1995). Jedná se tedy o léty prověřenou technologii, která se postupem času neustále zlepšuje. Zde jsou důvody, proč si zvolit právě plast, jako materiál pro svůj plot.

 • Jako materiál se používá tvrzené vytlačované PVC, které odpovídá normě ISO 9002. Ploty z tohoto materiálu jsou tuhé, tvarově stálé, barevně neměnné (obsahují UV filtr) a rozmary počasí na něj tudíž nemají žádný vliv.
 • Plastové ploty vypadají velmi esteticky, mají dokonale hladký povrch a v příslušných barevných odstínech připomínají dřevo i jeho strukturu.
 • Plastový plot nekoroduje a nepodléhá povětrnostním vlivům a má téměř neomezenou životnost (s těmito výrobky má naše firma více jak 10-ti leté zkušenosti).
 • Plastový plot si můžete vybrat z různých barevných provedení (bílá, tmavě hnědá - palisandr, zlatý dub, třešeň a ořech).
 • Montáž plastového plotu je velmi jednoduchá, lze ho snadno řezat, vrtat, spojovat vruty. Vzhledem k nízké hmotnosti plastového plotu se s ním snadno manipuluje.
 • Plastový plot je velmi pevný. Do nosníků vsazujeme jako výztuhu hliníkový jekl.
 • Plastová pole lze kotvit ke sloupkům betonovým, zděným, plastovým i ocelovým.
 • Údržba plastového plotu je velmi jednoduchá. Jednou za čas stačí plastový plot otřít vlhkou houbou (či pokropit z hadice nebo wapem) a tím údržba končí. Plastový plot není třeba brousit či renovovat nátěr jako v případě dřevěných materiálů.
 • Každý plastový plot je vyráběn na míru konkrétnímu zákazníkovi. Stanovuje se výška plotu, délka polí, šíře latí, rozestup mezi latěmi a způsob ukotvení plastového plotu. Samozřejmostí je možnost výroby branek, bran, zábradlí a pergol ve stejném stylu.
 • Každou zakázku naši pracovníci zaměří. Zákazník si rozhodne, zda chce dodávku na klíč či si dodané profily osadí svépomocí.

Sortiment k plastovým plotům, které Vám firma STAVOS může nabídnout

Naleznete zde různé typy prvků k plastovým plotům, jejichž kombinací vytvoříme právě Váš zakázkový plot.

Profily plastových plotů

Existuje mnoho různých druhů plastových profilů, ze kterých lze sestavit plot. Nejčastěji používaným profilem je profil 80 x 32 v bílé barvě. Pro kompletní sortiment plastových profilů klikněte na náš katalog plastových profilů.

Čepičky plastových tyček

U plastových tyček si lze vybrat ze dvou typů standardních zakončení: 

 • rovná
1
 • oblá
2

Barevné provedení plastového plotu

Existuje několik základních barevných provedení plastového plotu:

 • Bílá
3
 • Zlatý dub
4
 • Třešeň
5
 • Palisandr
6
 • Ořech
6
   

Tvar pole plastového plotu

Jsou definovány 4 základní tvary plastových plotů:
 • plastový plot tvar A
7
 • plastový plot tvar B
8
 • plastový plot tvar C - krytka rovná  
9
 • plastový plot tvar D - krytka oblá
10

K výrobě většiny polí se využívá profil 80 x 32 mm v bílé barvě spojovaný nerezovými vruty u latí i svlaků. Vyšší tuhosti lze dosáhnout použítím svlaků s dovyztužením (hliníkový jekl). Standardní rozestup mezi latěmi je 6 cm. Plotová pole lze kotvit ke sloupkům (betonovým, zděným, plastovým nebo ocelovým) pomocí plastové příchytky – konzolky na hmoždinky a vruty nebo zafrézováním svlaku do sloupku (pouze u plastových sloupků). Plastové sloupky mohou být rozměru 120 x 120 mm, 96 x 96 mm nebo 80 x 80 mm. Dalším možným řešením je osazení jádra sloupku přímo do terénu s obetonováním v zemi. Duté sloupky lze osadit na jádro nebo rovněž přímo do terénu (s podmínkou vhodných základových podmínek) s možností obetonování v zemi, popř. vybetonováním uvnitř. Zvolení vhodného řešení závisí na konkrétních individuálních podmínkách každého stavebníka.

Zajímá Vás cenová nabídka na plastový plot? Odešlete nám vyplněný poptávkový formulář pro nezávaznou nabídku.

Plastová vrata a brány

Vrata, brány nebo vrátka je možno vyrábět ve shodném pohledovém provedení s plotovými poli. Rám se zhotovuje svařením z ocelových nebo hliníkových čtyřhranných profilů pro docílení dostatečné tuhosti a pevnosti. Poté se zakryje plastovým profilem, jenž zabezpečuje bezúdržbovost se všemi již zmíněnými výhodami. Do spodní části vrat, bran nebo vrátek je možné osadit plastovou plnou výplň s orámováním jenž v mnoha případech vhodně kopíruje výšku a pohledový efekt plotové podezdívky. Plotová vrata a brány se vyrábějí otevíraná (jednokřídlá, dvoukřídlá) nebo posuvná na kolejnici nebo nesená s ručním otevíráním nebo s elektrickým pohonem v různém stupni výbavy (např. plastová nebo nerezová kování, zámek s vložkou FAB, niklovaná zástrčka ke křídlům vrat apod. dle přání zákazníka).

Plastové zábradlí

Balkonové, terasové i jiné zábradlí lze rovněž jako oplocení zhotovit v jakémkoliv atypickém provedení s využitím široké škály prvků a profilů s dodržením určitých technických zásad. Nejčastěji se zhotovují s využitím oceloplastové rámové konstrukce (obdobné jako u vrat) s oceloplastovým madlem a výplní z latí šíře 80 mm. 

Ostatní výrobky

Veškeré atypické výrobky, ohradníky, obklady stěn a podhledů, lavičky, květináče, zahradní nábytek apod.