Montáž plotů

Firma STAVOS Chlumec n. Cidl. s. r. o. má dlouholetou zkušenost s montáží plastových oplocení z materiálu PVC. Naši pracovníci s montáží tohoto typu oplocení mají praktické zkušenosti již od roku 1993. Jsme Vám schopni poskytnout rady pro montáž svépomocí, dodat Vám předmontované plotové prvky či Vám zajistit komplexní dodávku na klíč. Všechny profily jsou kráceny dle požadavků zákazníka na základě zaměření každé zakázky individuálně.

Montáž samostatných latí

Laťky (nejčastěji z profilu 80 x 32) je možné připevnit k jakémukoliv nosníku (například stávající železná konstrukce, která je opatřena vhodnou povrchovou úpravou pro dlouhodobou životnost). Podkladové konstrukce doporučujeme žárově zinkovat a nanést na ně práškovou barvu. Plastová lať z materiálu PVC je dutá s vnitřním žebrováním. Vlastností této latě je dlouhodobá životnost bez ohledu na povětrnostní podmínky (obsahuje UV stabilizátory, které zajistí, že plastová lať nekřehne a nežloutne) a je velmi lehká. Dutá lať s vnitřním žebrováním není náchylná na tepelnou roztažnost na horkém letním slunci. Každou lať doporučujeme připevnit pomocí čtyř nerezových vrutů (vrtáno do žebrovaného zpevnění profilu), čímž dosáhnete velmi pevného spojení latě s nosníkem. Nerezový materiál zároveň zabrání korozi vrutů a barevnému poškození povrchu bílých plastových latí.

Duté latě je nutno opatřit pouze horní krytkou (pokud latě nejsou umístěny ve výšce – například balkón) a krytka pro latě může být buď rovná či oblá. Zákazníkovi je dodávána lať vždy zkrácena na míru s osazenou krytkou dle jeho výběru.

Profil 80 x 32

Profil 120 x 32 Profil 160 x 32
Profil 80 x 32 Profil 120 x 32 Profil 160 x 32

Montáž plotových polí

Dle přesného individuálního zaměření vyrobíme plotová pole na míru přímo pro Vás. Výhodou dodávky kompletních plotových polí je dodávka nosníku (příčníku, slaku) v unifikovaném designu plastových latí. U plotového pole si zákazník určí výšku pole, tvar pole (rovné, oblouček nahoru, oblouček dolů či zákazníkem specifikovaný atyp), rozměry mezi latěmi, případně i atypické umístění nosníků (příčníků, slaků).

Image 0 -

Image 1 -

Pokud je pole širší než 1 metr, je nosník vybaven vnitřní výztuhou (hliníkový jekl).

Image 0 -

Image 1 -

U běžného řešení plotových polí jsou latě šroubovány pomocí nerezových vrutů, jejichž hlavy jsou viditelné na nosníku z vnitřní strany (pohledová část plotového pole je čistá a hladká).

Můžeme Vám nabídnou i plotové pole, které má hlavy nerezových vrutů schované pod zakrývací lištou (v barvě plotového pole) a tím zajistíme, že použitý nerezový spojový materiál nebude vidět. Nosník tohoto pole bude profilu 80 x 32, ale uzavíratelný nebo z jeklu 30 x 30 opatřený zakrývacím profilem.

Image 0 -

Montáž branek a bran

Branky a brány je možné vyrobit také z PVC profilů. Buď Vám můžeme dodat samostatné latě dle Vašich specifikací, které si sami přišroubujete na Vaše existující branky a brány, nebo Vám můžeme dodat kompletně novu branku či bránu dle Vašich specifických rozměrů. Branky a brány mohou být osazeny FAB vložkou, elektronickým otevíráním na dálku či elektrickým pohonem. Bránu lze také vyrobit z jeklu černého materiálu a nechat zinkovat.

Image 0 -

Dodávané branky a brány na klíč jsou ze svařeného hliníkového rámu (lehká konstrukce, dlouhá životnost), který je poplastovaný zakrývacím profilem. Na tuto konstrukci jsou potom připevněny laťky nerezovými vruty a jejich hlavy jsou překryty zakrývací lištou. Toto řešení je nejen praktické (má dlouhou životnost), ale i estetické (není vidět žádný spojový materiál).

Montáž balkónů z PVC

U realizace balkónů je vždy nutné prvotní zaměření na místě, aby se určila správná technologie montáže plastových prvků. Můžeme využít stávající konstrukce, která se opatří příslušnou povrchovou úpravou a na tuto konstrukci připevnit plastové latě z PVC. Můžeme však dodat vlastní nosnou konstrukci včetně sloupků či vytvořit i balkónové madlo. Balkóny mohou být vyráběny také typu Audience. Balkóny představují velmi individuální zakázky u jejichž realizace Vám rádi představíme naše dlouholeté zkušenosti.

Image 0 -

Image 1 -